Producenci
Jak wybrać pierwszy rower MTB?

Rowery MTB , czyli popularne górale, to wytrzymałe jednoślady o pierwotnym przeznaczeniu do jazdy w trudnym, górzystym terenie. Zyskały sobie jednak powszechną akceptację także jako idealny środek komunikacji podczas wypraw za miasto czy kilkudniowych wycieczek, nawet na duże odległości.

Popularność rowerów górskich jest tym większa, że na rynku mamy obecnie szeroką gamę różnych modeli rowerów MTB, także po niewygórowanych cenach, praktycznie na każdą kieszeń. Wybierając pierwszy rower tego typu, najbezpieczniej wybrać model zwany sztywniakiem, z przednią amortyzacją, dobrymi hamulcami i konstrukcją umożliwiającą zajęcie wygodnej, niezbyt pochylonej pozycji. Współczesne rowery tego rodzaju spełniają zatem wszystkie podstawowe wymogi bezpiecznej i efektywnej terenowej jazdy, ponadto mają zazwyczaj szeroki zakres przełożeń, są lżejsze od innych wersji MTB i bardziej dostępne cenowo.

Tak więc dla początkującego adepta jazdy rowerem górskim tańsze modele, z przednią amortyzacją i hamulcami typu V, za to lżejsze i wygodniejsze, będą zapewne dobrym rozwiązaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl