Producenci
Jaki nowy rower wybrać?

Rower staje się powoli bardziej popularnym i modnym środkiem komunikacji niż samochód. To zjawisko dominacji jednośladów, kiedyś charakterystyczne raczej dla prowincji, dzisiaj stopniowo obejmuje także wielkie metropolie. Zanim jednak na dobre przesiądziemy się na rower, warto pomyśleć, jaki jego rodzaj będzie nam odpowiadał najbardziej.

Wymaga to zdefiniowania, jak i gdzie przede wszystkim będzie się go użytkowało. Kolarka czy góral niezbyt dobrze sprawdzą się w codziennych dojazdach do pracy, tutaj zdecydowanie lepszy będzie rower miejski. To bardzo praktyczny pojazd, trwały i uniwersalny, sprawdzi się w każdą pogodę, także na niewielkich wypadach za miasto.

Z kolei tak modne dzisiaj MTB doskonale nadają się do jazdy w trudnym terenie i po różnej nawierzchni. Lżejsze i szybsze od miejskich są rowery trekkingowe, na których równie dobrze można jeździć po mieście, jak i na wycieczki po okolicy. Miłośnicy szybkiej jazdy po asfalcie wybiorą zapewne rower szosowy, dzięki któremu będą mogli niemal zawodowo uprawiać kolarstwo. Wszystko zatem zależy od celu, jakiemu rower ma służyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl