Producenci
Jak wybrać rower używany?

Wbrew pozorom wybór używanego roweru wcale nie musi oznaczać gorszego wyboru. Na przykład używany rower miejski solidnej konstrukcji może nam posłużyć jeszcze wiele lat, tym bardziej, że jeśli chodzi o ten rodzaj jednośladu, w zakresie osprzętu czy technologii aż tak wiele się nie zmienia. Są osoby, które specjalnie specjalnie polują na używane rowery określonej marki, niekiedy z nietypowym wyposażeniem bądź oryginalnym designem.

Nie brakuje też chętnych na rowery używane innych rodzajów, szosowe, górskie czy trekkingowe, między innymi dla niższych niż w przypadku nowego sprzętu cen. W każdym wypadku jednak należy zwracać uwagę na stan techniczny pojazdu, zwłaszcza ramę i koła oraz dostępność części zamiennych i koszty serwisowania.

Jeśli chodzi o szczegóły, warto przyjrzeć się ramie, czy jest prosta, czy nie ma na niej wgnieceń, pęknięć lub śladów rdzy. Sprawdźmy działanie amortyzatora i stan przednich goleni, przyjrzyjmy się uważnie kołom, obręczom i oponom, zweryfikujmy sprawność hamulców, system napędowy, kierownicę i wreszcie oświetlenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl