Producenci
Jak wybrać rower MTB?

Dzisiaj miłośnicy jazdy na rowerze mają raczej problem z nadmiarem oferowanego przez sklepy sprzętu, niż na trafienie na coś dobrego, jak to bywało przed laty. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje natomiast pytanie, jak na przykład wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie rower MTB?

Czym, poza uwarunkowaniami dotyczącymi rodzaju terenu, po którym zamierzam przede wszystkim jeździć, kierować się przy dokonywaniu wyboru konkretnego modelu roweru górskiego? Jeśli już jesteśmy zdecydowani na zakup MTB, musimy i tak odpowiedzieć sobie na parę pytań dodatkowych, na przykład jaki styl jazdy preferuję, w jakich okolicznościach i jak często będę jeździć, czy interesują mnie wyłącznie funkcje użytkowe roweru, czy także rozwiązania techniczne, wreszcie, jaką sumę zamierzam wydać na jego kupno.

W zależności od odpowiedzi udzielonych na powyższe pytania bierzemy pod uwagę konkretne modele rowerów MTB. Ich szeroki wybór znajdziesz tutaj. W przypadku jazdy amatorskiej sztywny rower górski, najbardziej klasyczny model, niedrogi a zarazem niezawodny, wydaje się najlepszym rozwiązaniem. W razie większych wymagań sprzętowych odpowiedni będzie rower z amortyzowanym widelcem przednim lub w pełni amortyzowany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl