Producenci
Jaki rozmiar ramy do roweru?

Cykliści to obecnie stale rosnąca liczebnie grupa społeczna. Jazda na rowerze jest nie tylko metodą rekreacji i spędzania wolnego czasu, ale wręcz sposobem na życie. Nic dziwnego, że popyt na różne modele jednośladów wciąż wzrasta, a producenci i sprzedawcy starają się wychodzić naprzeciw rozmaitym oczekiwaniom i potrzebom klientów. W naszym sklepie macie Państwo do dyspozycji szeroką ofertę rowerów różnego typu, dzięki czemu z pewnością dobierzecie odpowiedni model.

Wiadomą jest rzeczą, że rower musi zapewniać komfort jazdy. Niezmiernie istotną rolę w tej kwestii odgrywa rozmiar ramy. Prawidłowy dobór ramy do budowy ciała zwiększa wygodę i efektywność jazdy, eliminuje kształtowanie się nieodpowiedniej sylwetki, niweluje zmęczenie i ryzyko urazów, ułatwia kierowanie pojazdem.

Aby uniknąć negatywnych skutków jazdy na niewłaściwie dobranym rowerze, trzeba uwzględnić określone uwarunkowania. Podczas dokonywania wyboru „przymierzyć” rower, pamiętając, że w pozycji stojącej w rozkroku odległość między ramą a pachwiną nie powinna być mniejsza niż 10-15 cm, w trakcie siedzenia na siodełku i sięgania piętami pedałów nogi powinny być niemal wyprostowane, siedzenie na rowerze nie może powodować skrzywienia kręgosłupa ani nadmiernego uginania ramion.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl