Producenci
26 czy 29 cali – jaki rower MTB wybrać?

Niektórzy nie widzą w nich żadnych różnic, inni są zdania, że jeździ się na nich całkiem inaczej. Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku – rowery MTB o średnicy kół 26 i 29 cali w pewnym stopniu różnią się od siebie, jeżeli chodzi o ich funkcjonalność, zwinność, szybkość, sterowanie i kontrolowanie pojazdu. Na jaki rozmiar kół się zdecydować?

Standardowym rozwiązaniem jest stosowanie w rowerach górskich kół o średnicy 26 cali. Jednakże coraz więcej osób bierze również pod uwagę zakup nieco inaczej skonstruowanych rowerów MTB o rozmiarze kół 29 cali. Pośród ich głównych atutów wymienić można masywność i stabilność, co w efekcie przekłada się na komfortową, bezpieczną jazdę i wygodne sterowanie. Duże znaczenie mają także dobre warunki prędkościowe oraz lepsza przyczepność i trakcja, a co za tym idzie – łatwiejsze niż w rowerach 26 cali pokonywanie przeszkód, prostsze podjazdy i zjazdy. Z drugiej jednak strony, to właśnie mniejsze rowery są lżejsze i dynamiczniejsze, wyróżniają się dużo większą zwinnością i lepszym przyspieszeniem. Jednym słowem – prościej nimi manewrować. Z uwagi na mniejsze rozmiary i lżejszą konstrukcję są bardziej uniwersalne od swoich większych odpowiedników.

Ostateczny wybór roweru MTB o kołach 26 lub 29 cali zależy od indywidualnych upodobań. Dla niezdecydowanych pozostaje jeszcze opcja kompromisowa – rower MTB o rozmiarze kół 27,5 cala. Kliknij tutaj i zapoznaj się z naszą ofertą rowerów MTB o większych i mniejszych rozmiarach kół. Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl