Jaki rower MTB wybrać?

Funkcjonalne, szybkie, dynamiczne, wytrzymałe – niezmiennie od wielu lat rowery górskie (MTB) cieszą się największą popularnością wśród entuzjastów jednośladów. Podpowiadamy, jaki rower MTB wybrać.

czytaj całość »
Jaki rozmiar ramy do roweru?

Cykliści to obecnie stale rosnąca liczebnie grupa społeczna. Jazda na rowerze jest nie tylko metodą rekreacji i spędzania wolnego czasu, ale wręcz sposobem na życie. Nic dziwnego, że popyt na różne modele jednośladów wciąż wzrasta, a producenci i sprzedawcy starają się wychodzić naprzeciw rozmaitym oczekiwaniom i potrzebom klientów.

czytaj całość »
Jak kupić rower górski?

Rowery górskie cieszą się wśród Polaków ogromną popularnością. Doskonale nadają się i do krótkich wypadów za miasto, i do dłuższych rowerowych wypraw, szczególnie w urozmaiconym terenie. Ich cechą charakterystyczną są grube opony, najczęściej o rozmiarze 26”, zaopatrzone z reguły w głęboki bieżnik umożliwiający jazdę po nierównościach, piasku czy błocie oraz prosta kierownica sprzyjająca panowaniu nad pojazdem w trakcie podskakiwania na wybojach.

czytaj całość »
Jaki nowy rower kupić?

W przypadku miłośników jednośladów jest tak samo, jak w przypadku fanów czterech kółek – jedni wolą obszerne, bezpieczne limuzyny, inni zaś małe, zwinne sportowe wózki. Czy wybierzesz dynamicznego górala, czy rekreacyjny rower miejski w stylu retro, zależy od twoich upodobań, osobowości oraz preferowanego charakteru jazdy.

czytaj całość »
26 czy 29 cali – jaki rower MTB wybrać?

Niektórzy nie widzą w nich żadnych różnic, inni są zdania, że jeździ się na nich całkiem inaczej. Prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku – rowery MTB o średnicy kół 26 i 29 cali w pewnym stopniu różnią się od siebie, jeżeli chodzi o ich funkcjonalność, zwinność, szybkość, sterowanie i kontrolowanie pojazdu. Na jaki rozmiar kół się zdecydować?

czytaj całość »
Jak wybrać pierwszy rower MTB?

Rowery MTB, czyli popularne górale, to wytrzymałe jednoślady o pierwotnym przeznaczeniu do jazdy w trudnym, górzystym terenie. Zyskały sobie jednak powszechną akceptację także jako idealny środek komunikacji podczas wypraw za miasto czy kilkudniowych wycieczek, nawet na duże odległości.

czytaj całość »
Jak dobrać wielkość ramy do wzrostu?

Wielkość ramy ma ogromny wpływ nie tylko na komfort jazdy, ale i na jej bezpieczeństwo. Kupując rower w sklepie stacjonarnym możemy zawsze wypróbować doświadczalnie, na ile on nam pasuje. W przypadku zakupów przez internet trzeba kierować się określonymi wskaźnikami, uwzględniającymi przede wszystkim wzrost, ale i długość nóg.

czytaj całość »
Jaki nowy rower wybrać?

Rower staje się powoli bardziej popularnym i modnym środkiem komunikacji niż samochód. To zjawisko dominacji jednośladów, kiedyś charakterystyczne raczej dla prowincji, dzisiaj stopniowo obejmuje także wielkie metropolie. Zanim jednak na dobre przesiądziemy się na rower, warto pomyśleć, jaki jego rodzaj będzie nam odpowiadał najbardziej.

czytaj całość »
Jak wybrać rower używany?

Wbrew pozorom wybór używanego roweru wcale nie musi oznaczać gorszego wyboru. Na przykład używany rower miejski solidnej konstrukcji może nam posłużyć jeszcze wiele lat, tym bardziej, że jeśli chodzi o ten rodzaj jednośladu, w zakresie osprzętu czy technologii aż tak wiele się nie zmienia. Są osoby, które specjalnie specjalnie polują na używane rowery określonej marki, niekiedy z nietypowym wyposażeniem bądź oryginalnym designem.

czytaj całość »
Jak wybrać rower elektryczny?

Obecność silnika w rowerze może być niezwykle przydatna, szczególnie w przypadku, gdy nie możesz pozwolić sobie na większy wysiłek fizyczny lub po prostu – gdy preferujesz komfortową jazdę rowerem bez ponoszenia dużych nakładów pracy własnymi nogami. Jak wybrać e-rower?

czytaj całość »
Jak wybrać rower MTB?

Dzisiaj miłośnicy jazdy na rowerze mają raczej problem z nadmiarem oferowanego przez sklepy sprzętu, niż na trafienie na coś dobrego, jak to bywało przed laty. Kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje natomiast pytanie, jak na przykład wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie rower MTB?

czytaj całość »
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl